Dette gleder vi oss til i høst

Høsten er godt i gang, og det er fortsatt mye å se frem til. Her får du oversikten over konferansene og møteplassene du kan få med deg hos HR Norge resten av året.

Hostens konferanser 2026 v2

Høstens konferanser i HR Norge

I HR Norge har vi flere konferanser og møteplasser på programmet, med faglig påfyll, aktuelle problemstillinger og ikke minst muligheten til å møte andre som jobber med mye av det samme som deg. For det er noe eget ved å møtes. Høre hvordan andre gjør det, diskutere utfordringer, bli kjent med nye folk, og kanskje gå hjem med en idé eller to du ikke hadde da du kom. 

Først ut er Lederutviklingskonferansen allerede 27. august. Deretter følger Beredskapsdagen, Arbeidsrettskonferansen, HR Analyser og HR Forum i november før vi avslutter konferansehøsten med regionkonferanser i Stavanger, Bergen og Trondheim i desember. 

Og akkurat HR Forum gleder vi oss litt ekstra til i år. For første gang på mange år flytter vi til nye lokaler, og det gir oss muligheten til å gjøre noen ting annerledes. Mer om det lenger ned.  

Her er det du kan få med deg hos HR Norge utover høsten 👇

Arbeidsrettskonferansen 2026, 23. september

EU utfordrer etablert praksis, domstolene trekker opp nye grenser og det varsles endringer i lovverket. For deg som jobber med HR og arbeidsrett er det med andre ord nok å holde seg oppdatert på. 

På Arbeidsrettskonferansen samler vi noen av landets fremste eksperter for å gjøre nettopp det. I år ser vi blant annet nærmere på hva AI Act faktisk betyr for HR-rollen, hvordan du kan unngå eskalering i klage- og varslingssaker og hva som er god praksis i sykefraværsoppfølging. 

En dag for deg som vil være tryggere på hva som gjelder, og hvordan det skal håndteres i praksis.

Se hele programmet og meld deg på Arbeidsrettskonferansen 2026 her

HR Analyser 2026, 14. oktober 

De fleste virksomheter sitter allerede på store mengder HR-data. Spørsmålet er hva vi faktisk bruker dem til. 

På HR Analyser får du konkrete caser, praktiske metoder og erfaringer fra virksomheter og fageksperter som bruker data for å forstå hva som skjer, prioritere bedre og sette inn riktigere tiltak. 

Vi ser blant annet på hvordan du stiller de riktige spørsmålene, hvordan analyser bør tilpasses formålet og hva du må vite om personvern og den kommende KI-loven (AI Act). 

Konferansen passer både for deg som vil komme i gang med HR-analyse og deg som allerede jobber med det og vil bli bedre.

Les mer om HR-analyser 2026

HR Forum 2026, 11.-12. november 

HR Forum blir litt annerledes i år, og det gleder vi oss til å vise frem. 

For første gang på mange år flytter vi HR Forum til nye lokaler. I november møtes vi på Nova Studios på Lillestrøm, og flyttingen gir oss muligheten til å tenke nytt om hvordan de to dagene skal se ut. 

Vi får mer plass, flere scener og bedre områder for mingling og gode samtaler. Det betyr også større valgfrihet for deg som deltaker, slik at du i større grad kan sette sammen dagene ut fra hva som er relevant for deg. 

Årets tema er Investing in People. Gjennom to dager ser vi på hvordan vi utvikler mennesker, ledere og organisasjoner i møte med kunstig intelligens, omstilling og nye kompetansebehov. Du møter ledere, forskere og fagpersoner som deler kunnskap, erfaringer og verktøy du kan ta med tilbake til egen virksomhet. 

Samtidig skal HR Forum fortsatt være det navnet sier: et forum. En møteplass for HR og ledere på tvers av nivåer i organisasjonen, med tid til samtalene mellom foredragene, rundt lunsjbordet og med folk du kanskje ikke kjente da du kom.

Nye lokaler gir oss muligheten til å gjøre noen ting annerledes. Vi håper du vil være med når vi åpner dørene til et nytt HR Forum i november.

Les alt om HR Forum 2026 her

Onboardingkonferansen 2026, 25. november (digital)

https://www.hrnorge.no/assets/images/employees/Onboardingkonferansen_2026_494x389_Ny_landingsside.jpg

Nyansatte som føler tilhørighet, blir lenger og gjør en bedre jobb. Men hvordan får du det til når tid og ressurser ikke strekker til, og stadig mer av onboardingen blir automatisert?

På årets konferanse ser vi på hvordan tilhørighet kan bygges inn i onboardingen, i stedet for å overlates til tilfeldighetene. Vi ser også på hvor KI faktisk gir noe ekstra og hva det gjør med relasjonene. Og vi spør hvordan onboarding kan åpne arbeidslivet for flere enn den perfekte kandidaten.

Les mer om Onboardingkonferansen 2026 her

Regionkonferanser 2026 – vi kommer til Stavanger, Bergen og Trondheim i desember

Og vi er ikke helt ferdige etter HR Forum. I desember pakker vi kofferten og tar turen til Stavanger, Bergen og Trondheim for årets regionskonferanser. 

I år kjører vi samme program og format i alle tre byene, samtidig som vi selvfølgelig skal gi plass til lokale virksomheter, erfaringer og problemstillinger. Årets HR Undersøkelse blir en viktig del av dagen, og sammen skal vi jobbe med noen av utfordringene vi vet står høyt på agendaen i norske virksomheter. 

Programmet er fortsatt under arbeid, men om du bor eller jobber i Stavanger, Bergen eller Trondheim: Hold av litt plass i desemberkalenderen. Mer informasjon kommer snart!

Og det er mer i vente

Dette er bare noe av det som skjer hos HR Norge i høst. I tillegg finner du kurs, webinarer, medlemsmøter og andre møteplasser med faglig påfyll gjennom hele sesongen.

Det er med andre ord mye å glede seg til fremover, og vi håper å se både kjente og nye ansikter på møteplassene våre utover høsten.

Vi sees! 

HR Tech 2026 5595
20.07.2026
HR Forum 2026: Investing in People
HR Forum 2026: Investing in People
Medlemskap HRN
15.07.2026
Derfor velger stadig flere medlemskap i HR Norge
Derfor velger stadig flere medlemskap i HR Norge
Konferansesal 2026
23.06.2026
Den dyreste besparelsen? Å la være å investere i mennesker
Den dyreste besparelsen? Å la være å investere i mennesker