Hektisk konferansehøst i HR Norge

Det blir en hektisk konferansehøst og mange muligheter for kompetansepåfyll når HR Norge setter fokus på både lederutvikling, beredskap, HR-analyse og arbeidsrett. I tillegg løfter vi flaggskipkonferansen HR Forum til nye høyder.

Konferanser host20252

- Det bør være viktig kompetansepåfyll å hente for alle medlemmer - og potensielle medlemmer - på høstens konferanser. Vi har et tettpakket, men variert program. Konferansene utfyller hverandre, og gir kunnskapsløft rundt ulik tematikk som er viktig for alle som jobber med HR, ledelse og organisasjon, sier daglig leder i HR Norge, Even Bolstad.

Høstens program starter med Lederutviklingskonferansen allerede 27. august. I 2025 holder det nemlig ikke at ledere kan navigere endring - de må mestre å lede gjennom usikkerhet, høyt stressnivå og økende krav til tillit og emosjonell til stede.

- Resiliens blir stadig viktigere for ledere. På årets Lederutviklingskonferanse får du blant annet innsikt i forskning på resiliens i ekstreme situasjoner, du får praktiske verktøy for å utvikle resilient lederskap, innsikt i hva som faktisk fungerer. Du får også muligheten til å fordype deg i temaet gjennom engasjerende workshops - for deg som liker å nerde litt ekstra, forteller produktutvikler og ansvarlig for Lederutviklingskonferansen, Maren Gilje Sekse.

Helt ny konferanse om beredskap

I september arrangerer HR Norge sin aller første Beredskapskonferanse. Det er mange måter en krise kan ramme norske virksomheter på, og da er det viktig at virksomhetene er forberedt på det som forhåpentlig ikke vil skje.

- Det er dessverre ikke til å komme forbi at beredskap stadig blir viktigere og forventningene til at virksomhetene er en del av den norske totalberedskapen øker. På Beredskapskonferansen skal vi se nærmere på hva som forventes av virksomhetene, hvordan de best mulig kan forberede seg på det uforutsette. Hva må på plass for at virksomhetene skal sikre kontinuerlig drift i en krise, ivareta de ansatte på best mulig måte og være en god støtte for landets beredskap, sier produktutvikler og ansvarlig for Beredskapskonferansen, Espen Langslet.

Bli oppdatert på det arbeidsrettslige

Bare en uke senere arrangeres Arbeidsrettskonferansen. Her ser vi på hvordan du kan bidra til at virksomheten når målene sine når jussen blir stadig mer krevende.

-  Lovgiver og domstoler skrur opp kravene samtidig som geopolitiske og teknologiske endringer skjerper risiko og øker omstillingstakt i virksomhetene. Da blir det fort dyrt og farlig å ta feil, både økonomisk og menneskelig. Målet vårt er å gi deg som HR-ansvarlig, leder eller internjurist den oversikten du trenger for å trygge både ansatte og virksomhet, og fortsatt kunne omstille effektivt og raskt, sier produktutvikler og ansvarlig for Arbeidsrettskonferansen, Lotte Alvik Nilsen

På konferansen får du påfyll av aktuelle arbeidsrettslige problemstillinger som nye lover og de siste arbeidsrettsdommer du faktisk må endre praksis etter. Vi belyser også juridiske perspektiver på problemstillinger som vil prege arbeidshverdagen fremover og grep som gjør deg bedre rustet til å håndtere dem, sier produktutvikler og ansvarlig for Arbeidsrettskonferansen, Lotte Alvik Nilsen.

Bedre bruk av analyse

En ny undersøkelse gjennomført av HR Norge viser at 84 prosent av virksomhetene fortsatt befinner seg på de mest grunnleggende nivåene for HR-analyse, derfor tror vi mange vil ha god nytte av vår konferanse HR-analyser 2025. Denne arrangeres i oktober.

- På konferansen løfter vi frem både utfordringer og muligheter som ligger i bruk av data og innsikt. Du får konkrete eksempler på hvordan virksomheter jobber med å hente ut verdien i data for å ta bedre beslutninger. Å omsette data til faktisk verdi handler ikke bare om teknologi. Det krever også kompetanse, ledelsesforankring og en kultur som forstår, verdsetter – og faktisk bruker – innsikt i praksis. Vi håper konferansen vil bidra til at deltakerne kan heve sitt modenhetsnivå på dette området. Gjennom faglige innlegg i plenum og praktiske workshops får du inspirasjon og verktøy til å samle inn, analysere og tolke HR- og forretningsdata – og bruke innsikten til å skape verdi i egen virksomhet, sier produktutvikler og ansvarlig for konferansen, Helena Kolberg.

Nyutvikling av HR Forum

Rosinen i pølsa denne høsten er et større og forbedret HR Forum, nå med mer internasjonalt tilsig, og vi inviterer ledere og HR-profesjonelle fra hele Norden til å delta.

- Et internasjonalt preg på konferansen gir oss muligheten til å dykke ned i de store HR-trendene som påvirker organisasjoner verden over. I tillegg er vi opptatt av at det vil være flest deltakere fra Norge, så det vi gjør skal ha god gjenklang her hjemme. Det er viktig for oss at innholdet er tilpasset den norske konteksten, slik at det er både relevant og lett å implementere. Vi har et mål om at deltakerne skal få praktiske verktøy som de kan ta med seg rett tilbake til sine arbeidsplasser, sier utvikler av det faglige programmet, Madeleine Winger.

HR Forum er HR Norges flaggskipkonferanse, og en arena du som jobber med HR, ledelse og organisasjon ikke kan gå glipp av.

Konferanse
iconOslo
icon11. september
Konferanse
iconFornebu
icon17. september
Konferanse
iconOslo
icon14. oktober
Konferanse
iconFornebu
icon12. november
Konferanse
iconOslo
icon11. desember
Er du ikke medlem?
Som medlem får du medlemspris på alle våre konferanser og tilgang til en rekke andre fordeler som du kan dra nytte av i jobben din. Se medlemsfordelene og hvordan du melder deg inn.
Benedicte Terje Arbeidsrett 2024
01.07.2025
Slik påvirker ny rettspraksis HR-arbeidet fremover
Slik påvirker ny rettspraksis HR-arbeidet fremover
Ledelse i kriser artikkel
25.06.2025
Ledere må trene på å stå i kriser
Ledere må trene på å stå i kriser
Kvinne leder 2025
26.06.2025
Lederskap og resiliens
Lederskap og resiliens