Kurs

Fasilitering og prosessledelse for HR

Å lede møter og prosjekter er en naturlig del av HRs rolle i utvikling av organisasjon, ledere og medarbeidere. Du har trolig ledet en rekke prosesser uten å tenke på deg selv som fasilitator eller prosessleder. På dette kurset vil du lære hvordan du kan skape gode møter og læringsrom som fremmer deltakelse, kreativitet og resultater.

Kurset dekker blant annet:

  • Hva er prosess, prosessledelse og fasilitering, og når er det relevant?
  • Forskjellige typer prosesser
  • Planlegging av prosesser:
    • Beste praksis og rammeverk
  • Gjennomføring:
    • Beste praksis, metode og verktøykasse
  • Rollen som prosessleder og fasilitator

Gjennom kurset vil du jobbe med en egen prosess, slik at du får dirkete erfaring med det du lærer underveis.

Kurset passer for HR-ledere og medarbeidere som enten har ansvar for, eller en rolle i å fasilitere prosesser der målet er å få det beste ut av deltakerne. Kurset omhandler ikke prosesskartlegging eller prosessmodellering.

Kursholder:

Kristine Blixrud

Kristine Blixrud har over 25 års erfaring med organisasjon- og lederutvikling fra næringslivet. Hun har bakgrunn som konsulent hos Accenture, leder for Human Resources i IT bransjen og har siden 2016 drevet selskapet Bell Organization & Leadership AS. Blixrud er utdannet siviløkonom med videreutdannelse innenfor psykologi og ledelse. Hun har i mange år jobbet med å planlegge, designe og gjennomføre en rekke prosesser for forskjellige organisasjoner med svært gode resultater. Blixrud har stort engasjement for å skape trygge og gode læringsrom som fremmer deltakelse, kreativitet og mening.